Kodėl nugarą skauda pečių srityje?

Žmonės nugaros skausmą pečių srityje sieja su stuburo būkle. Tačiau skausmas viršutinėje nugaros dalyje kartais atsiranda dėl širdies, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemų, epigastrinių ligų. Skausmas apgaulingas, lokalizuojasi vienoje vietoje, pavyzdžiui, krūtinėje, gali spinduliuoti į nugarą, todėl žmonės galvoja, kad skauda stuburą. Klausydamiesi pojūčių, žinodami skausmo pobūdį, galimus simptomus, galite pabandyti atskirti stuburo ir tarpuplaučio ligas. Norėdami tai padaryti, turite žinoti, kokios ligos sukelia nugaros skausmą.

nugaros tyrimas dėl pečių ašmenų skausmo

Formos

Nugaros skausmas tarp menčių iš prigimties yra:

 • Ūminė forma – jaučiamas kylant, laikui bėgant stiprėja, pakankamai greitai praeina;
 • Lėtinis – skaudantis skausmas, ilgai nerimauja, nesiliauja, kol nesiimama korekcinių veiksmų.

Skausmas gali atsirasti po sporto, arba kai žmogus ilgą laiką yra priverstinėje padėtyje, pavyzdžiui, miega be pagalvės. Bet kokio pobūdžio skausmas: stiprus skausmas, skausmai, bukas skausmas tarp menčių yra ne liga, o kokios nors ligos simptomas. Todėl prieš pradedant bet kokį gydymą, rekomenduojama išsiaiškinti nugaros skausmų tarp menčių priežastis.

Nereikia iš karto bėgti tablečių, pirmiausia turite apsilankyti pas gydytoją. Specialistas įvertins skausmo pobūdį, nustatys diagnozę ir padės atsakyti į klausimą, kodėl skauda nugarą tarp menčių. Neverta ilgai užsilikti ties stuburo traumomis, nes jei žmogus nukrenta, tai stuburo tarp menčių skausmo priežastis yra aiški. O kai pacientas skundžiasi neaiškios etiologijos skausmu, gydytojas šias ligas susies su tarpslanksteliu.

Su išvarža

Tarpslankstelinė išvarža retai lokalizuota krūtinės ląstos stuburo srityje. Šis stuburo segmentas neturi didelės apkrovos. Tačiau kartais dėl šios priežasties skauda stuburą tarp menčių. Norint atmesti tokią galimybę, verta kreiptis į neurologą ir atlikti tyrimus - KT, MRT.

Sergant išvaržomis, tarp slankstelių atsiranda patologijos procesas – dalis disko išsikiša, suspaudžia nervus.

Įtrūksta diskas, į jį atsitrenkia šerdis, kuri yra amortizatorius, nes dabar neteisingai pasiskirsto svoris ir pažeidžiami nervai, skauda nugarą pečių srityje. Jei apžiūros metu nustatoma ši patologija, gydymas bus atliekamas nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo. Gydytojas paskirs mankštos terapiją, fizioterapiją. Jei išvarža yra didelė ir negali būti išgydoma, nurodoma operacija.

Išskirtinis skausmo požymis išvaržoje bus stiprus skausmas toje pačioje vietoje su krūtinės ląstos apšvitinimu, tarsi dilgtų širdis. Jei gydymas neatliekamas ilgą laiką, atsiranda kojų kreivumas, parezė, atsiranda dubens organų disbalansas. Be to, pacientą persekioja nuolatinis lėtinis skausmas tarp menčių nugaroje.

Stuburo raumenų hipotermija ir pervargimas

Neretai galima išgirsti, kad ligoniui buvo „lumbago". Tai simptomas ar patologinė būklė, o ne liga. Bet jei atsiranda „lumbago", tai rodo riziką susirgti osteochondroze, skolioze, išvarža. Tokį nugaros skausmą pečių srityje jaučia žmonės, kurie kasdien po kelias valandas dirba nekeisdami kūno padėties.

Rizikos grupę sudaro profesijų atstovai: biuro darbuotojai, siuvėjai, odontologai, vairuotojai, chirurgai. Darbas, susijęs su priverstine laikysena, kuri derinama su hipotermija – skersvėjais ar oro kondicionavimu, reaguoja į raumenis ir stuburą, atsiranda stuburo skausmai. Gydymas atliekamas nesteroidiniais vaistais, tepalais, masažais. Žmonėms, patyrusiems tokias sąlygas, parodomos prevencinės priemonės:

 • reguliarūs masažo kursai;
 • Jogos ar mankštos terapija;
 • Venkite hipotermijos ir skersvėjų;
 • Vaikščiokite dažniau.

Taikant prevencijos metodus galima išvengti nemalonių simptomų, susijusių su lumbago.

Su skolioze

Skoliozė yra labai dažna liga. Statistika teigia, kad šia liga serga 60% iš šimto žmonių. Krūtinės ląstos sritis dažniau pažeidžiama skolioze. Skoliozės priežastys:

 • Įgimtos patologijos, susijusios su skeleto sistemos, raiščių aparato vystymusi;
 • Sėdimas darbas;
 • Trauma, kai apkrova nugarai buvo isteriška.

Sergant skolioze, labai skauda nugarą tarp menčių, ima vingiuoti stuburas. Pradinė stadija beveik nepastebima, tačiau jei liga progresuoja, tuomet aiškiai matomas slankstelio susisukimas. Nugara, sergant šia liga, greitai pavargsta, vizualinio tyrimo metu paciento pečiai yra skirtinguose lygmenyse.

Skausmas lokalizuotas tarp menčių nugaroje ir yra už krūtinkaulio. Pagal skausmo pobūdį jis yra pastovus, kaip ir skausmai, bet jei atsiranda fizinė perkrova, tada skausmas bus stiprus, aštrus.

Ligos gydymas yra ilgas. Skoliozė koreguojama ištempiant slankstelius specialiu korsetu, kuris nešiojamas ant nugaros. Gydytojas skiria masažą ir mankštos terapiją. Analgetikai ir priešuždegiminė terapija padės sumažinti nugaros skausmą tarp menčių.

skoliozė kaip nugaros skausmo priežastis pečių srityje

Su osteochondroze

Dabar osteochondrozė randama net brendimo nepasiekusiems vaikams. O neseniai manyta, kad tai pagyvenusio žmogaus liga.

Bet kokiu atveju osteochondrozės priežastis yra neveiklumas. Yra stuburo sąnarių pakitimai, būtent distrofija. Šiame procese prasideda uždegimas, suspaudžiami stuburo disko nervai. Štai kodėl nugarą skauda pečių srityje, sergant osteochondroze.

Skausmai jaučiami iš prigimties – skauda, čiaudint, staigiai atsistojus ar kosint jie tampa labai stiprūs.

Pacientai yra imobilizuoti, pasunkėjęs kvėpavimas, viršutinių galūnių silpnumas, tirpimas, negalėjimas jų pajudinti. Sergant osteochondroze, jie skirs į raumenis, per burną priešuždegiminių vaistų, taip pat atitraukiančių tepalų, analgetikų, specialių pratimų, skirtų sušildyti sergančią vietą. Ligų profilaktikai – aktyvumas ir sportas.

Tarpšonkaulinės neuralgijos pasireiškimai

Tarpšonkaulinės neuralgijos priežastis yra spaudimas krūtinės ląstos srities nervų šaknims. Šios būklės kaltininkai yra traumos, infekcinės ligos, osteochondrozė, nugaros įtempimas. Sergant neuralgija retai skauda stuburą tarp menčių, dažnai skauda vieną krūtinkaulio pusę tarp šonkaulių, tačiau kai kuriais atvejais gali skaudėti pečių ašmenis ir verkšlenti. Skausmo simptomas sustiprėja, jei paspaudžiate rankas ant krūtinkaulio.

Gydymas bus: fizioterapija, akupunktūra, B grupės vitaminai, jie sugeba atstatyti nervines struktūras. Jei liga pablogėja, jie uždeda novokaino blokadą, skiria raminamuosius ir atitraukiančius tepalus.

Raumenų miozito apraiškos

Miozitas pasireiškia peršalus, stuburo raumenų pertempimu, traumomis, hipotermija. Raumenų uždegiminis procesas vyksta ūminiu periodu ir chroniškai. Nugarą gali skaudėti įvairiose vietose ir stubure tarp menčių, taip pat gali skaudėti apatinę nugaros dalį. Skausmai yra skausmingi, su bet kokiu judesiu jie sustiprėja. Ką daryti su miozitu? Padeda skausmą malšinantys ir šildantys tepalai.

Spondilartrozės apraiškos

Pagal pasireiškimą liga yra panaši į osteochondrozę, kai stuburo skausmas tarp menčių yra lėtinis, sustiprėja nugaros apkrova. Be to, ligai paūmėjus labiau skauda pečių ašmenis. Spondiloartrozės požymis bus kremzlinis slankstelių sunaikinimas, kai kremzlę pakeičia kaulas. Diagnozės metu šie pakitimai stebimi rentgeno ar MRT metu, o jei apžiūrėsime pažeistą slankstelį, tada ant jo bus aptikti kaulo išsikišimai.

Gydymas skiriamas kompleksiškai. Pirmiausia numalšinamas skausmas – tai gali būti analgetikai, nesteroidiniai vaistai, novokaino blokados.

Skiriama magnetoterapija ir elektroforezė, lazeris, srovės. Šiai ligai gydyti yra daug kineziterapijos procedūrų, todėl šį pasirinkimą paliksime gydytojui. Trauka yra traukos terapija. Vietos, kuriose atsiranda uždegimas, yra paveiktos srovės, dėl to sumažėja spazmai, gaminamas endorfinas, kuris veikia kaip analgetikas. Nugaros masažas atpalaiduoja, pašalina skausmą.

gydytojo patarimas dėl nugaros skausmo pečių srityje

Specialus masažas yra skirtas ligoms, kurios yra susijusios su stuburu, tačiau jo negalima naudoti paūmėjimo metu, tada bet koks poveikis slanksteliams yra kontraindikuotinas. Ta pati taisyklė galioja ir akupunktūrai.

Pagrindinis stuburo ligų gydymo ir profilaktikos metodas bus fizioterapiniai pratimai – mankštos terapija, pratimai ant horizontalios juostos, būtent prisitraukimo pratimai. Plaukimas puikiai pasiteisino, todėl būtų malonu nueiti į baseiną. Visi šie metodai turi būti vadovaujami patyrusių specialistų, tada nauda bus tikėtina.

Skausmas vidaus organuose

Jei nugaroje skauda tarp menčių, tai visai nereiškia, kad priežastis slypi stubure. Visos tarpuplaučio esančių organų patologijos turi simptomų, kai skauda pečių ašmenis. Neteisingi procesai širdies organe, prasidėjęs miokardo infarktas, krūtinės angina sukelia skausmą po mentėmis. Ūminį priepuolį lydi kraujospūdžio sumažėjimas. Būtinai kvieskite greitąją pagalbą.

Šioms ligoms būdingi skausmai yra ūmūs, tačiau jų trukmė apie 5 minutes. Skausmas malšinamas vartojant nitrogliceriną.

Sergant opalige ir pankreatitu, nugarą skauda ir pečių srityje, tačiau sergant šiomis ligomis skausmas vis tiek gali būti lokalizuotas skrandyje, epigastriniame regione, atsiranda dispepsinių sutrikimų, todėl reikia atidžiai klausytis. savo jausmų pobūdį ir pasistenkite atskirti visus simptomus.

Jeigu skauda nugarą pečių srityje ir yra kosulys, tai gali būti, kad tai yra patologiniai kvėpavimo sistemos pakitimai – plaučių uždegimas. Sergant kvėpavimo takų ligomis, pakyla temperatūra, giliai įkvėpus skausmas tarp menčių bus stipresnis. Kiekvienas žmogus, sirgęs gripu ar ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, gali susirgti pleuritu, plaučių uždegimu. Jei skausmo metu nėra temperatūros, jie nėra lydimi širdies ir kraujagyslių apraiškų, kosulio ir dispepsinių sutrikimų.

Kaip numalšinti skausmą

Prieš atvykstant gydytojui, galite patys pabandyti palengvinti savo būklę. Skausmui malšinti galite atlikti savimasažą ir specialius pratimus:

 1. Uždedame pirštus ant pečių ir pradedame sukti alkūnes;
 2. Pakelkite rankas aukštyn, delnus uždarykite virš galvos. Nuleidęs galvą. Kūno sukimas į dešinę ir kairę pusę;
 3. Sėdėdami ant kėdės nuleiskite galvą taip, kad smakras liestų krūtinę, pirštus suglauskite pakaušyje. Lėtai spauskite rankas ant pakaušio. Jei yra stiprus skausmas, pratimas sustoja;
 4. Lėtas galvos sukimasis - į šoną, nugarą, šoną, pirmyn;
 5. Atmetę atgal, dešinę ranką už galvos, sėdėdami lėtai pasukite į kairę pusę. Pakeiskite rankas ir pasilenkite priešinga kryptimi.

Verta prisiminti, kad esant ūminei bet kokios ligos formai, masažas yra kontraindikuotinas. Rankos sugniaužtos į kumštį, nykštys iškišę. Pradedant nuo apatinės nugaros dalies, sukamieji kumščio judesiai per odą kyla aukštyn. Galite atlikti judesius, sukamaisiais glostydami stuburą, antruoju ir trečiuoju pirštais. Svarbu nedaryti spaudimo vietos, kurioje yra skausmas. Jei masažo judesių metu skausmas tik sustiprėja, procedūrą reikia nutraukti.

Namų gynimo priemonės skausmui malšinti apima tepalus ir gelius. Reikia atsiminti, kad visa ši veikla skirta tik skausmui mažinti, bet ne gydymui. Tikrąją terapiją turėtų skirti gydytojas, todėl jei yra laikinas pagerėjimas, tai nereiškia, kad liga atsitraukė. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir būkite sveiki.