Krūtinės ląstos srities osteochondrozė

Krūtinės stuburas turi ypatumą – prie jo jungiasi šonkauliai. Dėl šios priežasties jis yra mažiau mobilus nei kaklas ir apatinė nugaros dalis. Vadinasi, krūtinės ląstos srities osteochondrozė vystosi rečiau, laikantis principo: „mažiau judrumo – mažiau susidėvėjimo". Bet jis vystosi rečiau - tai nereiškia, kad jis teka lengviau. Ir tikrai taip. Tai apie krūtinės skausmą. Kadangi krūtinės ląstos stuburo skausmo zona sutampa su širdies zona, simptomai dažnai painiojami su krūtinės angina ar miokardo infarktu. Nenuostabu, kad jie sako apie krūtinės ląstos osteochondrozę, kad tai yra „chameleonas". Juk jis gali apsimesti ne tik širdies, bet ir plaučių, kepenų, skrandžio, tulžies pūslės ar kasos ligomis. Ir čia jūs negalite suklysti ir nepastebėti širdies priepuolio ar kitos rimtos ligos, pavyzdžiui, moterų pieno liaukų patologijos. Tokios klaidos kainuoja brangiai, net jei galiausiai pasiteisina. Juk tai gali „įvaryti" žmogų į stiprų stresą. Būtent todėl labai svarbu susirasti patyrusį ir išmanantį gydytoją, kuris viską suprastų ir atskirtų krūtinės ląstos osteochondrozės simptomus nuo kitų patologijų. Krūtinės ląstos srities osteochondrozės simptomai paprastai skirstomi į dvi kategorijas - radikulinę ir refleksinę.

Radikaliniai simptomai

Jie atsiranda dėl poveikio nervams, išeinantiems iš stuburo.

stuburo nervai

stuburo nervai

Iš stuburo išeina daug nervų. Jie vadinami stuburo nervais. Kiekvienas toks nervas palaipsniui šakojasi ir seka tam tikrą kūno sritį su aiškiai apibrėžtomis ribomis. Ši sritis vadinama segmentinės inervacijos zona. Kiekvienas slankstelis, diskas, nervas ir zona yra sunumeruoti griežtai pagal vienas kitą. Jei nervas yra pažeistas, simptomai atsiras segmentinės inervacijos zonoje, atitinkančioje šį nervą, o ne bet kur - savavališkoje vietoje.

Radikalūs simptomai yra šie:

 • Refleksų sumažėjimas arba praradimas;
 • Jautrumo pažeidimas;
 • raumenų silpnumas;
 • Pagrindinis skausmas.

Krūtinės ląstos segmentų inervacijos zonos

Osteochondrozė D1-D2- sukelia peties, raktikaulio ir pažastų skausmus.

krūtinės ląstos segmentų inervacijos zonos

Osteochondrozė D3-D6- Sukelia skausmą, juostos charakterį viršutinėje krūtinės dalyje. Imituoja skausmą širdyje, krūtinės anginos priepuolį. Moterims tai sukelia skausmą pieno liaukose.

Osteochondrozė D7-D8- sukelia juostos skausmą saulės rezginio lygyje. Imituoja skrandžio, kepenų, tulžies pūslės ar kasos skausmą. Sumažina viršutinės pilvo dalies refleksus.

Osteochondrozė D9-D10- sukelia skausmą hipochondrijoje ir viršutinėje pilvo dalyje. Kartais tai imituoja vadinamąjį „ūmų" pilvą – aštrų pilvo skausmą. Sumažėja vidurio pilvo refleksai.

Osteochondrozė D11-D12- sukelia skausmą kirkšnies srityje. Imituoja skausmą sergant moterų ligomis, apendicitu, žarnyno ligomis. Sumažina apatinės pilvo dalies refleksus.

Refleksiniai simptomai

Skirtingai nuo radikuliarinių, refleksiniai simptomai neturi aiškių ribų. Tai gali būti: pasunkėjęs kvėpavimas, oro trūkumas, skausmas įkvėpimo-iškvėpimo metu, šaltkrėtis ir „žąsies oda" ant odos, tarpšonkaulinė neuralgija, juostos skausmas krūtinėje. Dažnai pastebima dispepsija – pablogėja apetitas, atsiranda pykinimas, rėmuo, pilvo pūtimas, išmatų sutrikimai. Dėl skausmo sutrinka miegas, atsiranda nemiga, jausmas, kad miegojai per mažai. Sunku judėti, ypač ryte. Sutrinka judesių koordinacija – tai atsispindi eisenoje. Bendras silpnumas, silpnumas. Pažeidimai seksualinėje srityje. Irzlumas. Greitas nuovargis. Yra įvairių rūšių skausmo. Spaudžiantys skausmai krūtinėje. Skausmas tarp menčių. Skausmas hipochondrijoje. Skausmas keliant rankas. Skausmas pasilenkus ar bandant atsitiesti. Skausmas tarp menčių. Apskritai krūtinės ląstos srities osteochondrozės skausmą galima suskirstyti į du tipus.

Dorsalgija- vidutinio sunkumo užsitęsęs nugaros ir krūtinės skausmas su stiprėjimo ir susilpnėjimo laikotarpiais.

Dorsago- ūmus skausmas "lumbago" šioje srityje.

 • Krūtinės ląstos osteochondrozės simptomai priklauso nuo osteochondrozės stadijos.
 • Jas apsunkina slampinėjimas ar bandymas atsitiesti.
 • Simptomai dažnai pasireiškia po 35-45 metų.
 • Moterims tai pasireiškia maždaug 3 kartus dažniau nei vyrams.

Jūs, žinoma, pastebėjote, kad radikuliniai simptomai yra aiškiai apibrėžti, o refleksiniai simptomai yra labai neryškūs ir nespecifiniai. Ir, kaip žinote, viskas, kas neturi aiškių apibrėžimų, yra patogi profesinio bejėgiškumo priedanga. Tai, be kita ko, taikoma refleksiniams simptomams ir tokiai gydytojų mėgstamai sąvokai kaip „su amžiumi susiję pokyčiai". Tikrai daugeliui iš jūsų pažįstama situacija, kai gydytojas problemą paaiškino „refleksiniais" ar „su amžiumi susijusiais" procesais. Dauguma žmonių tokiomis akimirkomis pagrįstai mano, kad gydytojas tiesiog negali suprasti, kas vyksta, ir bando užmaskuoti savo nekompetenciją šių „stebuklingų žodžių" rūke.

Vienu metu buvo populiari frazė: „Kiekvienas nelaimingas atsitikimas turi vardą, pavardę ir pareigas". Kiekviena liga turi savo unikalius simptomus. O gydytojo pareiga – juos aiškiai žinoti. Ir tada nereikės leistis į rūką ir dėl visko kaltinti krūtinės ląstos osteochondrozės. Dabar jūs suprantate, kaip svarbu rasti patyrusį ir išmanantį gydytoją. Nuo to priklausys ir teisinga diagnozė, ir geri gydymo rezultatai.

Diagnozė yra raktas į tinkamą gydymą

Iki šiol yra daugybė šiuolaikinių aparatinės osteochondrozės diagnostikos metodų. Tiksliausi iš jų yra MRT ir CT. Tačiau pagrindinis metodas vis tiek yra klinikinė diagnostika – tai tada, kai patyręs gydytojas lygina duomenis iš mažiausiai trijų šaltinių – pacientų skundų, MRT rezultatų ir simptomų, kuriuos jis atskleidė tyrimo metu. Tai leidžia nustatyti tiksliausią diagnozę ir sukurti veiksmingą individualią gydymo programą.

Gydymas

Kaip suprantate, osteochondrozė yra tikras simptomų „raizginys", kurį išnarpliojęs gydytojas išgelbės jus nuo skausmo ir kančios. Tačiau slankstelių ir diskų pakitimų pašalinti neįmanoma. Todėl žodžius „osteochondrozės gydymas" reikia suprasti teisingai. Jei jus domina skausmo ir kitų kančių pašalinimas, tada taip – tai visiškai įmanoma. Ir jei vedate akademinę diskusiją slankstelių ir diskų pradinės išvaizdos grąžinimo tema „kaip naujagimiui", tada ne, praeitis negali būti grąžinta. Reikia būti realistams, tada nepakliūsi į sukčių masalo.

Nepakliaukite sukčių masalo!

Neįmanoma grąžinti slankstelių ir diskų į pradinę išvaizdą!

Koks yra pagrindinis gydymo metodas?

Minkštoji manualinė terapija yra pagrindinis krūtinės ląstos srities osteochondrozės gydymo būdas. Tai kaip antibiotikas nuo plaučių uždegimo – be jo neapsieisite. Kitos rūšys – masažas, vaistai, fizioterapija ir mankštos terapija – yra pagalbinės.

Kaip veikia švelni manualinė terapija?

Diskų mityba yra tiesiogiai susijusi su stuburą supančiais raumenimis. Be to, patys nugaros raumenys yra viena iš pagrindinių krūtinės ląstos osteochondrozės skausmo priežasčių. Minkštoji manualinė terapija – tai specialus metodas, leidžiantis grąžinti raumenims natūralią fiziologiją, pašalinti spazmus, raumenų spaustukus ir pagerinti disko mitybą.

Tarpslanksteliniai diskai yra vienintelė kūno dalis, kuri neturi kraujagyslių ir yra maitinama tinkamai funkcionuojant raumenims.

Be to, gydydamas rankomis, chiropraktikas:

 • nuimkite apkrovą nuo pažeistų slankstelių bei diskų ir teisingai paskirstykite;
 • atpalaiduoti raumenis ir padėti jiems grįžti į normalią būseną;

Taigi:

 • išgelbėti pacientą nuo spaustukų;
 • pagerinti disko galią;
 • atkurti motorines kūno funkcijas;
 • normalizuoja kraujotaką.

Rankinis smūgis mobilizuoja vidines kūno jėgas ir paleidžia savigydos mechanizmus.

Gydymas yra visiškai saugus.

Prevencija

Kad išvengtumėte atkryčių, sukurkite patogias sąlygas miegoti ir dirbti. Stebėkite savo svorį ir tinkamą mitybą. Palaikykite savo fizinį aktyvumą. Tačiau svarbiausia nepamiršti savo sveikatos ir jos netaupyti. Neleisk, kad viskas vyktų savaime. Po pasveikimo pabandykite atlikti bent vieną palaikomąją švelnios manualinės terapijos seansą kartą per tris–šešis mėnesius – tai sumažins rizikos veiksnius. Nepamirškite, užleista osteochondrozė sukelia komplikacijų – išsikišimą ir disko išvaržą. Atsiminkite: jūsų sveikata, visų pirma, jums reikalinga!

Bėganti osteochondrozė sukelia komplikacijų – išsikišimą ir disko išvaržą.